Dijital diş hekimliğinin en önemli avantajlarından biri de estetik gülüş tasarlama yeteneğidir. Mikro kamera yardımı ile kişinin yüz ve ağız yapısına uygun olarak istenilen değişiklikleri yapmasına, karşı diş ile temas noktalarını kontrol etmesine, sanal olarak aşındırma, ekleme, kontur değişiklikleri yapmasına ve diş tellerini büyütmesine olanak sağlar. Veya karşıt dişlerle olan temas noktalarının sıklığını azaltarak, mikro kamera yardımıyla dişlerin üç boyutlu hale getirilmesini sağlar.

Dijital tasarım programlarının dijital diş hekimliği ve gülüş tasarımına katkısı oldukça faydalı ve etkilidir. Dijital tasarım programlarının online çalışmaya olanak tanıması sayesinde hiç vakit kaybetmeden yurt dışından uzman desteği almak ve gerekirse işe uygulamak mümkün.

Dijital tasarım programları ile yapılan diş restorasyon tasarımlarının uyumluluk, hassasiyet, estetik ve fonksiyonel ön değerlendirmeleri 3D yazıcı ile elde edilen modeller üzerinde hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Doktorlar, teknisyenler ve hastalar gerekli düzenlemeleri yeniden değerlendirerek 3d modeller üzerinde gerekli düzeltmeleri yaparlar. Ayrıca yeni materyalleri, yeni teknikleri klinik uygulamalara hızla entegre etme imkanı sağlar.

Dijital diş hekimliği sayesinde olası bitmiş dişlerin görüntüleri kişinin gerçek yüz fotoğrafı ile eşleştirilir ve diş hekimi ve birey yeni restorasyonu bitmeden görme şansına sahip olur.

5. Nesil TRIOS ile tanışın

Bu, hasta koruma ve enfeksiyon kontrolünde yeni bir standart belirleyen tarayıcıdır. Sadece tasarımı gereği hijyenik olmakla kalmaz, aynı zamanda daha küçüktür, daha hafiftir ve her ele mükemmel şekilde oturacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun da ötesinde, mükemmel tarama sonuçları için yeni ScanAssist motorumuz ve üstün bağlantı için TRIOS Share ile birlikte gelir. Sadece hijyenik. Sadece ergonomik. Basitçe zahmetsiz. Basitçe TRIOS 5!

Akıllı tarama

3D model oluşturmaya yönelik akıllı hizalama teknolojisi, zahmetsizce ve verimli bir şekilde hassas taramalar sağlar.  

TRIOS 5, hasta koruması ve enfeksiyon kontrolü için yeni bir standart belirlemiştir. Buna ‘tasarım gereği hijyenik’ demeyi seviyoruz. Temizlemesi kolaydır çünkü neredeyse hiç açıklık veya yarık yoktur. Ancak bunun için bizim sözümüze güvenmenize gerek yok: TRIOS 5 FDA onaylıdır.